genc besiktasli

Sigortalar

Trafik Sigortası - genc besiktasli
Trafik Sigortası

En Uygun Trafik Sigorta Hesaplamasını Sizler İçin Çıkarıyoruz.

Trafik Sigortası

Sigorta kavramı aslında insanoğlunun içgüdüsel korunma isteğinin bir gereğidir. Çünkü yaşamı boyunca edindiği maddi- manevi dayanağını oluşturan tüm faktörleri bu kavram sayesinde koruyabilir. Dolayısıyla trafik sigortası gibi hayati öneme sahip bir konuda tereddüde gerek kalmaksızın başvurulması her şeyden önce yasal bir zorunluluktur. Olası bir kaza neticesinde gelişen her türlü zararın karşılanmasında birinci önceliği bulunan trafik sigortası olmadan trafiğe çıkmak olası büyük bir zararla baş başa kalmanıza neden olabilir. Mevcut sistemde ise bunu engelleyecek en önemli argüman zorunlu trafik sigorta biçimidir.  

Zorunlu Trafik Sigortası Aynı Zamanda Sağlık Giderlerinizi de Karşılıyor

Bir trafik kazasında maalesef sadece maddi hasar söz konusu olmaz. Aynı zamanda ciddi yaralanmalara hatta ölümlere neden olan trafik kazaları dünya genelinde doğal ölümlerin dışında en fazla can kaybına yol açan etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik hayatta kalınması durumunda bile sakat kalma olasılığı bulunan trafik kazalarında zorunlu trafik sigortası adeta en büyük kurtarıcı haline dönüşür. Bunun yanı sıra bir kaza sonrasında oldukça büyük çapta sağlık giderlerinin maliyeti ile baş başa kalmak işten bile değildir.

Trafik Sigortası Sizi Ve Aracınızı 3. Kişilere Karşıda Koruma Altına Alıyor

Yasal mevzuatta zorunlu mali sorumluluk sigortası olarak tanımlanan ve kanunen düzenlenmesi zorunlu olan bu sigortanın farklı bir avantajı da üçüncü kişilere karşı hem sizi hem de aracınızı güvence altına almasıdır. Buradaki espri sadece sizin kullanmış olduğunuz araçla sınırlı değildir. Örneğin; sigorta kapsamında kaza sırasında aracınızda bulunan kişilerinde otomatik olarak birçok haktan yararlanması söz konusu olmaktadır. Bu son derece önemli bir ayrıntıdır. Çünkü trafik kazası gibi istenmeyen durum yaşanması halinde kaza yapan araçtaki hiç kimse yüzde yüz güvende değildir.

Zorunlu Trafik Sigortası Yenilikçi Ve Etik Anlayışıyla Acentemizden Alınır

Bir sigorta acentesinden beklenen en önemli olgu sigorta şirketinin gücü ve aynı zamanda firmanın güvenilirliğidir. Poliçesini düzenlemiş olduğu müşterilerine taahhütlerini bire bir yerine getiren ve meydana gelebilecek istenmeyen bir kaza durumunda zararın  tanzimi başta olmak üzere sigorta kapsamında sunulan sağlık hizmetleri gibi diğer önemli hususlarda sigorta şirketinin kişinin yanında olacağını bilmesi bile büyük bir huzur kaynağıdır. Bu bağlamda gelişen sigortacılık etik anlayışı temelinde her türlü algoritmanın müşteri lehine değerlendirildiği zorunlu trafik sigortası poliçenizi acentemizden alarak söz konusu sigortanın yasal tüm hükümlerinin harfiyen uygulandığı yenilikçi sigortacılık kapsamında sizlere sunulan hizmetimizden yararlanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz

En Uygun Trafik Sigorta Hesaplamasını Sizler İçin Çıkarıyoruz

Bilindiği gibi trafik sigorta hesaplaması model yılı ve birçok detayın bir araya gelmesi ile şekillenmektedir. Dolayısıyla otomatik olarak hesaplamalarda en uygun fiyat garantisi ve ödeme kolaylıkları sağlayan firmamız böyle önemli bir konuda sizlerin yanında olmaktan mutluluk duymaktadır. Zorunlu trafik sigortası ile sizlere sağladığımız olanaklar;

 • Ölüm halinde yakınlara yapılan ödemeler
 • Aracın hasarının karşılanması
 • Tedavi giderleri
 • Kaza neticesinde meydana gelen sakatlık durumlarında mahrumiyet tazminatı

Gibi hayati önem taşıyan konularda firmamız zor zamanlarınızda sizlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Lütfen internet sitemiz üzerinde bulunan iletişim seçeneklerinden bizlere ulaşınız. Başta zorunlu trafik sigortası olmak üzere kasko, konut sigortası, hayat sigortası, Dask (deprem ve afet sigortası) tarzında tüm hizmetlerimiz hakkında sizleri bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Maddi ve manevi değerlerinizi sigorta ile koruma altına almanın şimdi tam zamanı ve size bir telefon kadar yakınız. Arayın görüşelim. Çünkü yaşamınızla birlikte tüm varlıklarınız bizim için değerlidir.

incele
DASK - genc besiktasli
DASK

Dask sadece depremin yıkıcı etkileri ile sınırlı değil

DASK - Zorunlu Deprem Sigortası

Maalesef dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizin %42 lik bölümü birinci derecede deprem kuşağında bulunuyor. Dask yani deprem ve afet sigortası özellikle 1999 yılında 7.4 şiddetinde Marmara bölgesinde yaşanan yıkıcı ve son derece büyük can kaybına yol açan deprem sonrasında geliştirildi. Türkiye'nin her ne kadar %42 lik bölümü bu büyük depremlere maruz kalsa da geri kalan bölgelerin birçoğunda ikinci derecede deprem yaratan fay hatları bulunuyor. Dolayısıyla ülkemizin neredeyse %80 lik bir bölümü bu riskle karşı karşıyadır.

Can kayıplarının hiçbir şekilde telafisi bulunmadığından bu trajedinin geri dönülemez bu yöndeki zararını karşılamak mümkün değildir. Ancak böyle bir deprem sonrasında sözgelimi farklı bir sigorta olan hayat sigortası ile en azından yaralanma veya ölüm durumunda sigortalının ailesinin maddi-manevi mağduriyeti giderilmesi bu ilave sigorta yöntemiyle çifte güvence altına alınabilir.  Bunun dışında Dask ile konut ve meskenler ile bu yapılar içerisinde faaliyet gösteren şirket, büro veya her hangi bir ticari müessese deprem sonucunda oluşacak maddi zararlardan etkilenmemeleri söz konusudur. Bu nedenle Dask mesken olarak kullanılan bir yapı içinde ister konut ister işyeri olarak kullanılan bölümlerde gerçekleşen tüm zararını karşılamakta ve bu yıkımın yaraları sarmaktadır.

Dask Sadece Depremin Yıkıcı Etkileri İle Sınırlı Değil  

Her ne kadar deprem gibi büyük felaketlerin sarsıntı ve zeminin yerinden oynaması neticesinde yapıların yıkılması nedeniyle Dask sigortasının kullanıldığı düşünülse de depremle ilintili olarak gelişen maddi zararlar içinde bu sigorta yapıyı güvence altına almaktadır. Söz gelimi depremin tetiklemesi sonucu oluşan Tsunami, Yangın, Patlama ve Toprak kayması gibi tüm etkenler buna örnek gösterilebilir. Dolayısıyla sarsıntılardan her hangi birinden kaynaklanan ağır hasar veya yapının tamamen yıkılması şartı aranmaz. Bunun anlamı depremden kaynaklanan bir hasar ortaya çıkmasa bile dolaylı yollardan ortaya çıkacak zararların yine Dask kapsamında karşılanacağıdır.

Elektrik, Su Ve Doğalgaz Abonelikleri Dask Olmadan Gerçekleşmiyor

Depremler sonrası yaşanan acı ve gözyaşının yanı sıra maddi kayıpların yarattığı büyük mağduriyet bu acıları katlayan bir durum. İşte bu olgudan yola çıkılarak yasal zorunluluk haline getirilen Dask alternatif yollarla desteklenerek teşvik edilmeye çalışılmaktadır. Sonuç itibariyle genel olarak belirlenmiş bir zarar tanzim kotası içerisinde büyük ölçüde karşılanan maddi destek böylesi zor günlerde kayıpların telafi edilmesini sağlıyor. Firmamızla temas kurmanız halinde zorunlu deprem sigortanız en uygun fiyat seçenekleri ile sizlere sunulmaktadır.

Ayrıca dilerseniz poliçeniz her yıl otomatik olarak yenilenerek sizin sürekli ilgilenmenize ve vakit harcamanıza gerek bırakmaz. Kuruluşumuz tarafından sizleri önceden bilgilendirmek suretiyle yenileme işlemleri yapılabilmektedir. Her türlü ödeme kolaylığının sağlandığı Dask ve diğer tüm sigorta çeşitlerimiz hakkında bizlere sormak istediklerinizi aktarabilirsiniz. Yaşamınızı değerli kılan her şeyin bizim için de değerli olduğunu lütfen unutmayın.

incele
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası - genc besiktasli
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumunun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılayan devlet destekli bir sağlık sigortasıdır. SGK ile anlaşmalı özel hastanelerden katılım payı dışında bir ücret ödemeden sağlık hizmeti almanızı sağlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ön göremediğimiz risklere karşı tamamlayıcı sağlık sigortası ile gelen güvence. Belki on dakika sonra aniden karşılaşabileceğimiz son derece olumsuz bir olayı önceden kestirebilmemiz imkânsız. Tamamlayıcı sağlık sigortası bu bilinmeyenlerin karşılandığı ve kişiyi ön göremediği tehlikelere karşı maddi- manevi güvence altına alan oldukça yararlı bir uygulama. Öncelikle sizlere özel bir statüsü bulunan tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgilendirme yapalım.Bu sigorta modeli aslında kişinin var olan bir takım sosyal güvencelerine ek olarak yararlanmak istediği özel sağlık hizmetlerinin kapsamını genişleterek maksimum düzeyde tedavinin en uygun maliyetle elde edilmesini hedefler.

Sözgelimi SGK bünyesinde ödenen ve çerçevede bir takım hakları bulunan kişi bununla yetinmeyip özel sağlık kuruluşlarının sağladığı olanaklardan yararlanmak isteyebilir ve bu durumda çok pahalı bir tedavi süreci gelişebilir. İşte tamamlayıcı sağlık sigortası burada devreye girerek bireyin tedavi ihtiyaçlarını tercihine göre belirlediği konseptte yürütmesine olanak sağlar. Dolayısıyla bu sigorta biçimi özel sağlık kuruluşlarından yararlanılabilmesi ayrıcalığına sahip olunmasını sağlamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Sağlık Gereksinimini Karşılıyor

Oldukça geniş bir tedaviye imkân tanıyan tamamlayıcı sağlık sigortasını diğer sağlık sigortalarından ayıran en önemli özellik kişinin öncelikle SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) güvencesi altında bulunmasıdır. Bu bağlamda devlet hastaneleri ve üniversitelere bağlı Tıp fakültelerinde verilen tedavi hizmetlerinin hasta tarafından yeterli görülmemesi veya her hangi bir nedenle özel hastanelerden sağlık hizmeti alınma ihtiyacı tamamlayıcı sağlık sigortasının ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Dolayısıyla devlet hastaneleri veya tıp fakülteleri dışında kalan özel hastaneler ya da polikliniklerden hizmet alma ihtiyacının giderilmesi amacıyla SGK başkanlığı tarafından çıkarılan B.13.2.SGK.0.11.05.03/674 sayılı genelge ile “tamamlayıcı veya destekleyici sağlık sigortası” 28.06.2012 tarihinde yürürlüğe girerek bu yönde gelişen talepler karşılanmaya çalışılmıştır. SGK’lı hastanın özel hastanelere alacağı tedavi neticesinde gelişen her türlü ilave masraf tamamlayıcı sağlık sigortasının devreye girmesi ile büyük bir avantaja dönüşmüş oldu.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İle Sağlanan Avantajlar

Birçok özel sağlık hizmetini tamamlayıcı sağlık sigortası ile almanız mümkün. Bunlara kısaca bir değinelim;

Ayakta Yapılan Tedavilerde

 • Muayene
 • Görüntüleme
 • Tanı yöntemleri
 • Fizik tedavi giderleri
 • Laboratuvar hizmetleri
 • İleri tanı yöntemleri

Yatarak Tedavi Gerektiren Durumlar

 • Yoğun bakım
 • Radyoterapi, kemoterapi ve diyaliz işlemlerinde
 • Cerrahi müdahalelerde
 • Dahili olarak yatış gerektiren uygulamalarda
 • Kroner Anjiyografi işlemlerinde
 • Basit cerrahi müdahalelerde
 • Yemek, standart özel oda ve bir kişilik refakatçi giderleri

Gibi çok sayıda özel sağlık hizmetinden tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yararlanmanız mümkündür. Üstelik bu sigorta türünden yabancı uyruklu bile olsa SGK kapsamında güvence altında çalışan ülkemizdeki yabancı uyruklu kişilerin de faydalanabildiği bu sigorta türüdür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlave Hiçbir Ücret Ödemiyorsunuz.

Özetle bütün bu özel sağlık uygulamalarından hiçbir ilave ücret ödemeksizin faydalanmanızı sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortası özellikle kronik rahatsızlıkları bulunan veya özel sağlık kuruluşu seçimini tanınmış bir doktora yönelik yapılan tercihine göre belirleyen kişiler için çok faydalı bir sigorta şeklidir. Mali açıdan çok büyük avantajlar sağlayan yöntem profesyonel modern sigortacılık prensipleri ile hareket eden kuruluşumuz tarafından yapılmaktadır.

Uzun yıllara dayalı bilgi birikimi ile ciddi bir kuruluş olan acentemiz etik davranış modelini benimseyerek poliçesini düzenlemiş olduğu binlerce insanın tedavi süreçlerinde yanında olmaktan gurur duymaktadır.

Acentemizi günün her saati internet sitemiz üzerinde bulunan iletişim seçeneklerinden biriyle arayabilirsiniz. Ayrıca bizlere E posta yoluyla veya bizzat adresimize gelerek sormak istediklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sizleri çok daha detaylı bir şekilde bilgilendirmekten büyük mutluluk duyarız. Süresini sizin belirleyeceğiniz tamamlayıcı sağlık sigorta poliçeniz ile özel sağlık hizmetlerinden yararlanmanız dileğiyle.

incele
Kasko Sigortası - genc besiktasli
Kasko Sigortası

Kasko ile aracınız tam güvende..!

Kasko Sigortası

Günümüzün opsiyonel taşıtları artık insanoğlunun vazgeçilmez bir parçası. Doğrusu onlar olmadan mesafeler çekilmez bir hal alırdı. Bu noktada kasko olarak bilinen yöntem özellikle başta trafik kazası olmak üzere gibi hiç kimsenin arzu etmediği durumlar ile daha onlarca farklı hasar neticesinde yüksek modelli araçların en azından maliyetlerinin amorti edilmesinde büyük bir kurtarıcı görevini üstlenir. Firmamız söz gelimi maddi değeri çok yüksek bir aracın kaza yapması durumunda bu zararın karşılanması hayli önemli bir maliyet kolay kolay karşılanamaz. Ancak bu yöntem sayesinde kazalara karşı aracınızın garanti altına alınıyor olması bile insanın içinin rahatlamasını sağlıyor.  

Kasko Nedir?

Kısaca Kasko nedir? Sorusunu yanıtlamak gerekirse; yasal mevzuat içerisinde “kara taşıtları sigortası” olarak adlandırılmaktadır. Kuruluşumuzca sağlanan kasko hizmetleri ile sizlerin karşılaşacağınız birçok sorunda firma olarak yanınızda olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çünkü kaskonun kullanılmasının en büyük nedeni araç sahibinin zor durumda kalmasıdır ve biz firma olarak zor zamanınızda yanınızda olarak sorunlarınızı gidermekten onur duyuyoruz. Dilerseniz şimdi hizmetlerimizle ilgili olarak sizleri aydınlatalım.

Zorunlu Trafik Sigortası İle Kasko Avantajları Sağlanamaz

Kaskonun yaygın olarak tercih edilmesindeki tek neden trafik kaza riski değildir. Pahalı bir aracın her parçası pahalıdır kavramı ile sözgelimi aracın ön camında meydana gelen bir hasar oldukça pahalı bir değişime neden olacağından Kasko düzenlenmiş bir araç sahibinin bu duruma üzülmesine gerek kalmaz ve kasko bu tarz bir hasarı belirli kurallar çerçevesinde değişimini sağlar.

Bunun yanı sıra seyir esnasında farklı bir aracın tekerlerinden savrulan bir taş, hareket veya park halindeki aracın tavanına ağır bir cisim düşmesi,  hırsızlık, yangın, üçüncü kişilerce verilen hasarlar veya hayvanların neden olduğu zararlar gibi birçok hasar türü yine kasko kapsamına giren konulardır.

Dolayısıyla kasko yaptıran araç sahibi bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamadan onarım veya değişim gerçekleştirerek maddi açıdan hiçbir zorluk yaşamadan problemi otomatik olarak çözülmüş olur. Bu örnekler çoğaltılabilir ve ilave bu tür ağır masraf gerektiren birçok seçenek zorunlu trafik sigortası tarafından karşılanmadığından kişi mağduriyet yaşayabilir. Kasko sizlere onlarca farklı sorunla uğraşmanıza gerek kalmadan hızlı ve sorunsuz hizmetleri ile büyük avantajlar sağlar.

 

Kasko Sigortanız Tek Poliçede Sayısız Avantaj Sağlar

Araç sahiplerinin en fazla ihtiyaç duyduğu konuların başında bir tek poliçe ile birçok farklı avantajdan yararlanmak ve ayrı ayrı birçok poliçe ile olası hasarlara karşı tedbir almak zorunda kalmamaktır. Dolayısıyla kasko sigortanız bir tek poliçe düzenlenerek birçok olası hasarın karşılanmasını sağlayabilmeniz mümkündür. Olası hasara yol açan etkenler;

 • Doğal afetler (deprem, sel, toprak kayması, yıldırım düşmesi, dolu, fırtına ve volkanik patlama)sonucu gelişen hasarlar
 • Toplumsal olaylar(kitlesel gösteriler vs neticesinde ortaya çıkan hasarlar)
 • Aracın yanması
 • Hırsızlık (aracın kendisinin çalınması veya hırsızlık sırasında meydana gelen hasarlar)
 • Camların orijinalleri ile değiştirilmesi
 • Çeşitli bakım ve onarımlar
 • Kaza sonrasında vefat veya yaralanma durumlarında sigorta
 • Araç içerisindeki eşyaların kasko içerisinde görülmesi
 • Çeşitli arızalar neticesinde yolda kalmanız durumunda arızaların giderilmesi
 • İkame araç tahsisi (aracınızın onarımı sırasında başka bir araç tahsisi)
 • Standart aksesuarlar ve beyana bağlı aksesuarların kullanılamaz hale gelmesi durumunda ödemeler)
 • Olası bir arıza veya kaza sonrasında teknik bilgi alınabilmesi için asistan firma hizmeti

Gibi çok sayıda hizmeti bir poliçe ile güvence altına alabilirsiniz. Bu noktada unutulmaması gereken düzenlenen poliçenin ayrıntılarının talepleriniz doğrultusunda gelişeceği ve bu taleplerin karşılanması noktasında fiyatların belirli standartlarda uygulanacağıdır.

Kasko ile Sigortanın Kapsamını Siz Belirliyorsunuz

İsteğe göre şekillenen poliçenizde 4 ayrı başlık altında seçeneklerin her birinden ayrı veya birleşik bir sigorta hizmetimizden yararlanabilirsiniz

 • Standart kasko
 • Genişletilmiş kasko
 • Dar kasko
 • Tam kasko
 • Şeklinde her hangi bir tercihte bulunabilir, kasko ile kendinizi ve aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca uygulamış olduğumuz cazip hasarsızlık indirimleri ve diğer tüm ayrıntılarla ilgili olarak lütfen bizlere telefonlarımızdan veya E posta iletişim seçeneklerimizden ulaşınız. Aracınızın marka, model yılı, plaka bilgilerine göre sizlere en cazip fiyatları birçok ödeme kolaylığı ile sunalım. Yaşamınızda, aracınızda bizim için değerlidir.
incele
Seyahat Sigortası - genc besiktasli
Seyahat Sigortası

Hayalini kurduğunuz yurt dışı seyahatinizin keyfini doya doya çıkarmak, dünyayı dolaşırken kaygılardan uzak olmak istemez misiniz

Seyahat Sağlık Sigortası

Yaşamımızın herhangi bir döneminde mutlaka yolculuk etmişizdir veya halen etmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda seyahatlerimizi güvence altına almayı hedefleyen seyahat sağlık sigortası gerek yurtiçi yolculuklarınızda gerekse yurtdışı seyahatlerinde kişinin bu süre zarfında karşılaşabileceği çeşitli olumsuzluklara karşı güvence altına alınmasını sağlayan bir sigorta türü. Bu sigorta kapsamında;

 • Cenaze nakli
 • Sağlık giderleri
 • Sağlık kuruluşundan taburcu olunmasının ardından kişinin ikametine sevki
 • Bagajın kaybolması
 • Bagaj gecikmesinden kaynaklanan mağduriyetler
 • Kaza
 • Ani rahatsızlık halleri
 • Seyahatin iptali
 • Seyahatin gecikmesi
 • Gıda zehirlenmeleri
 • Erken dönüş masrafları
 • Overbooking (kapasitenin üzerinde bilet kesilmesi) gecikmeleri
 • Sigorta kapsamındaki konular ile ilgili olarak bilgilendirme ve yönlendirme hizmetleri.

Gibi çok sayıda nedenden kaynaklanan sorunların kişi lehine karşılanması mümkündür.

Seyahat Sağlık Sigortası İle Huzurlu Bir Tatil

Tatiller dinlenmek ve yorucu bir dönemin ardından insanların kendilerine zaman ayırarak yoğun çalışma temposunun getirdiği olumsuzlukları silmek için yapılan gerekli bir aktivite. Ancak bu seyahatler sırasında karşılaşılan sorunlar bırakın dinlenmeyi ya da yorgunluk atmayı, bilakis katlayan ve gereksiz stres yaşanmasına neden olan gelişmelerdir. Üstelik bu sorunlar kişinin hesapta olmayan bir şekilde para harcamasına ve ilave enerji sarf etmesine yol açar. Oysa tüm bunlarla uğraşmanıza seyahat sağlık sigortası ile hiç gerek kalmaz ve bu tarz bir durum gelişmesi halinde sizin ilave bir harcama yapmanıza gerek kalmaz. Dolayısıyla huzurlu bir tatil geçirmeniz her şeyden önemlidir ve bu sigorta ile sağlıktan kaybolan bagajınıza kadar birçok problem hızlı ve kolay bir şekilde aşılmış olur.

Seyahat Sağlık Sigortasına Herkes Sahip Olabilir

18 yaşından büyük herkesin bireysel olarak yaptırabileceği seyahat sağlık sigortası aynı zamanda 18 yaş altındakiler içinde bir yakını tarafından düzenlenebilmektedir. Dolayısıyla yaş sınırlaması olmadan herkesin faydalanabileceği bu sigorta sayesinde geriye aile boyu son derece huzurlu bir tatilin doyasıya keyfini yaşamak kalıyor. Lütfen ister tatil ister iş gezisi için ihtiyaç duyduğunuz yolculuklara çıkmadan önce seyahat sağlık sigortası ile kapsamlı bilgi almak için bizlere ulaşın. Yaşamın sürprizlerle dolu olduğunu unutmayın.

incele
Konut Sigortası - genc besiktasli
Konut Sigortası

Eviniz Konut Sigortası paketleriyle tam koruma altına alın

Konut Sigortası

Temel barınma ihtiyacının karşılandığı evlerimiz konut sigortası ile çok daha güvende. Günümüzün modern şartlarında en önemli yatırımımız olan konutlarımızı konut sigortası güvence altına almak ve bu yatırımı maksimum düzeyde korumak son derece hayati bir önem taşıyor. Özellikle deprem, sel, yangın veya binanın donanımından kaynaklanan hatalar neticesinde ortaya çıkacak tamamen yıkılma veya kısmi zararların karşılanması noktasında konut sigortaları büyük bir maddi teminat olarak poliçe sahibini garanti altına alır.

Konut kadar değerli bir başka maddi varlık sigortalanan evin içerisinde bulunan değerli eşyalardır. Tercihe göre konut içerisinde kullanılan eşyaların bile sigorta kapsamında teminata bağlandığı konut sigortaları sıcak yuvanızın temel koruma ihtiyacını cevaplayan bir yapıda dizayn edilebilmektedir.

Konut Sigortasında Yangın Kaynaklı Korunma Birinci Sırada

Genellikle elektrik kontağından kaynaklanan yangınların neden olduğu zararların ülkemizde birinci sırada olduğu bu üzücü hadisenin getirdiği tahribat bu alanda en sık karşılaşılan zarar türü olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu yangına bir patlamanın neden olduğu durumlarda yine konut sigortası devreye girerek poliçede belirlenen teminat dahilinde zararın karşılandığını hemen belirtelim.

Genel olarak değerlendirildiğinde;

 • Yangın
 • Patlama
 • Su baskını(muslukların açık unutulması/su tesisatından kaynaklanan arızalar)
 • Sel
 • Yıldırım düşmesi

Konut sigortasının esasını oluşturur ve bu tarz gelişen bir olay sonrasında ortaya çıkan zararlar karşılanır.

Konut Sigortasında İlave Teminatlarla Maksimum Güvence

Bir konut sigortasından bahsederken genel hükümler dışında sigorta yaptırmak isteyen bireylerin ilave teminatlarla konutunu güvence altına alması pekâlâ mümkündür. Bunlara örnek vermek gerekirse;

 • Ferdi kaza sigortası (konut içerisinde meydana gelebilecek kazaları kapsar)
 • Toplumsal olaylardan kaynaklanan zararlar
 • Hırsızlık (çalınan eşya ve olay esnasında hırsız tarafından verilen zararlar)
 • Cam kırılması
 • Deprem (DASK sigortasının karşılamadığı limit konut sigortası ile karşılanır)
 • İletişim destek hizmetleri (cam, elektrik/su tesisat
 • Yanardağ püskürmesi
 • Yer kayması
 • Aile reisi sıfatıyla sigortalı konut içerisinde üçüncü kişilere verilen maddi ve bedeni zararlar.
 • Enflasyona karşı koruma
 • Hava ve kara taşıtları tarafından konuta verilen zararlar
 • Fırtına/Kar birikmesi sonucu çökme/
 • Enkaz kaldırma hizmetleri
 • Kullanılamaz hale gelen konutun tamiri veya yeniden inşa edilene kadar geçen sürede kira masrafları

Gibi çok geniş bir yelpazede ilave teminatlarla zenginleştirilen konut sigortası kapsamında ortaya çıkan zararlar karşılanabilmektedir. Acentemiz ile iletişim kurmanız halinde sizlere özel sigorta çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi aktarmaktan mutluluk duyarız.

incele
Ferdi Kaza Sigortaları - genc besiktasli
Ferdi Kaza Sigortaları

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumunun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılayan devlet destekli bir sağlık sigortasıdır. SGK ile anlaşmalı özel hastanelerden katılım payı dışında bir ücret ödemeden sağlık hizmeti almanızı sağlar.

Ferdi Kaza Sigortası

İnsanoğlunun en büyük handikapı ne zaman neyle karşılaşacağını bilmemesidir. Yaşamın kötü sürprizlerine karşı hazırlıklı olunmasını sağlayan ferdi kaza sigortası ile geleceğe çok daha güvenle bakabilmek artık elinizde. 18 ile 70 yaşları arasındaki herkesin rahatlıkla faydalanacağı bu sigorta çeşidi kişinin iradesinin dışında gelişen bir kaza ile yaşamın sona ermesi veya söz konusu kaza sonrasında ortaya çıkan sağlık sorunlarının en azından maddi ve manevi açıdan telafisini amaçlamaktadır.

 

Ferdi Kaza Sigortası İle Maksimum Koruma

 

Tabi bu yüzlerce kaza çeşidi arasında herhangi biriyle karşılaşarak hayatını kaybeden kişiyi geriye döndürülemiyor. Fakat genel ferdi kaza sigortası kapsamında böyle bir kaza gerçekleşmesi halinde sigorta hükümleri devreye girerek ölen kişinin yakınlarına tazminat öder veya bu kaza sonucunda ortaya çıkan maluliyet durumlarında poliçede düzenlenen miktarlar ölçüsünde bir teminat sağlar.  Genel hüküm şartlarına göre aşağıdaki durumlara benzer haller ferdi kaza sigortasında genel bir çerçevede teminat altına alınmaktadır

 

 • Başta yılan veya akrep gibi canlıların sokması sonucunda meydana gelen zehirlenmeler neticesinde ortaya çıkan ölümler veya buna bağlı olarak gelişen yaralanmalar.
 • Ani bir şekilde gelişen tehlikeli gazların solunması neticesinde ortaya çıkan yaralanma veya ölümler
 • Ani bir hareketle gelişen sinir ve adale incinmesi eklemlerde meydana gelen burkulma veya tendonların kopması ile yanık vakalarında
 • Kuduz bir hayvanın saldırısı sonucunda ısırılmadan kaynaklanan ölümler ve buna bağlı olarak gelişen komplikasyonlar.
 • İrade dışında gelişen tüm kaza çeşitlerinde

 

Ferdi kaza sigortası ile teminat altına alınan kaza türleri arasında sayılabilir. Burada iyice anlaşılması gereken nokta ferdi kaza sigortasının sigortalanmış kişinin iradesi dışında gerçekleşen kazaların teminat altına alınacağıdır. Bir örnek vermek gerekirse alkol veya benzeri maddeler alarak bir irade sergileyen kişinin bu eylemi sonrasında ortaya çıkacak bir kaza ve buna bağlı gelişen tüm durumlar ferdi kaza sigortasının kapsamı dışında bırakılmıştır. Ayrıca birçok sigorta çeşidinde olduğu gibi ferdi kaza sigortası poliçenin adına düzenlendiği kişinin vergi indirimlerinden faydalanmasını sağlamaktadır. Lütfen aklınıza takılan soruları bizimle paylaşın. Sizleri bilgilendirmekten mutluluk duyarız.

incele